"GOLD PALETTE" WINNERS 2019

1. OLGA NAZARENKO, 15 – KERCH – CRIMEA
2. TSAP VIOLETTA, 15 – KERCH – CRIMEA
3. ANGELINA TONKONOG, 15 – KERCH – CRIMEA
4. EKATERINA KUZNECOVA, 9 – KERCH – CRIMEA
5. KATE KOREHOVA, 12 – LESOSIBIRSK – RUSSIA
6. SOFYA ZHDANOVA, 11 – LESOSIBIRS – RUSSIA
7. LENA NOSKOVA, 14 – LESOSIBIRSK – RUSSIA
8. MAKAR MIKHAYLYOV, 5 – LIPETSK – RUSSIA
9. ANYA CHERKASOVA, 15 – LIPETSK – RUSSIA
10. ALINA BUEVA, 16 – LIPETSK – RUSSIA
11. GORDEY MURASHKO, 15 – MOSCOW – RUSSIA
12. POLINA ABROSYMOVA, 14 – MOSCOW – RUSSIA
13. GORDEY MURASHKO, 15 – MOSCOW – RUSSIA
14. GLAFIRA GORELKINA, 13 – MOSCOW – RUSSIA
15. GLAFIRA GORELKINA, 13 – MOSCOW – RUSSIA
16. NADEZHDA BORONINA, 13 – MOSCOW – RUSSIA
17. MARDA KAYUMOVA, 16 – NORILSK – RUSSIA
18. NATALYA SOBAEVA, 15 – NORILSK – RUSSIA
19. ALINA SHAYHUDINOVA, 12 – OB – RUSSIA
20. POZDIYAK MARINA, 14 – OMSK – RUSSIA

 

21. KSENIYA PIROGOVA, 14 – OREL – RUSSIA
22. IVANNIKOVA ANASTASIYA, 15 – OREL – RUSSIA
23. VERONIKA DMITRIEVA, 12 – STAVROPOL – RUSSIA
24. ANASHKINA ALINA FEDOROVNA, 13 – STAVROPOL – RUSSIA
25. ALENA KATINA, 14 – SOCHI – RUSSIA
26. DARYA BALIKINA, 15 – SOCHI – RUSSIA
27. VIKTORIYA GEORGIEVA, 7 – SOCHI – RUSSIA
28. EDUSH EKATERINA, 14 – SOCHI – RUSSIA
29. POLINA GORBENKO, 14 – SOCHI – RUSSIA
30. ALINA ANTONOVA, 15 – SYKTYVKAR – RUSSIA
31. RENATA POPOVA, 14 – SYKTYVKAR – RUSSIA
32. RADA PLIEVA, 7 – VLADIKAVKAZ – RUSSIA
33. ALIKA TSHOVREBOVA, 8 - VLADIKAVKAZ - RUSSIA
34. IKAEVA DZERASSA, 8 - VLADIKAVKAZ - RUSSIA
35. DANA GODZHIEVA, 7 - VLADIKAVKAZ - RUSSIA
36. DARYA TEMEROVA, 15 – ZELENOGORSK – RUSSIA
37. MARIA DIMA, 17 – BUCHAREST – ROMANIA
38. IOANA VALLIMARESCU, 17 – BUCHAREST – ROMANIA
39. TOTA MARIA-ILINCA, 17 – BUCHAREST – ROMANIA
40. STROESCU BIANCA AMALIA, 11 – BUCHAREST – ROMANIA

41. LUNGU ANDREI, 17 – PIATRA NEAMT – ROMANIA
42. LUNGU ANDREI, 17 – PIATRA NEAMT – ROMANIA
43. BALAN MARIA LUIZA, 18 – PIATRA NEAMT – ROMANIA
44. APETRI MARIA-ANTONIA, 17 – VANATORI-NEAMT – ROMANIA
45. BARZAGHIDEANU ANA MARIA, 17 – VANATORI NEAMT – ROMANIA
46. HO HOR YIU, 18 – HONG KONG – CHINA
47. CHANG SAMANTHA ERICA, 16 – HONG KONG – CHINA
48. ANNETTE MA, 13 – HONG KONG - CHINA
49. WONG CHING KIU, 10 – HONG KONG - CHINA
50. YIP ON KIU ANSON, 9 – HONG KONG - CHINA
51. CHAN KA LAAM, 10 – HONG KONG - CHINA
52. TIN SHING KWAN AMOS, 8 – HONG KONG - CHINA
53. LAU YOU GI, 11 – HONG KONG - CHINA
54. LAU KIN GI, 13 – HONG KONG - CHINA
55. WONG SIK YIN, 9 – HONG KONG - CHINA
56. LUI TSZ CHUN, 9 – HONG KONG - CHINA
57. CHENG TSZ PUI, 10 – HONG KONG - CHINA
58. LAM CHAK SUM, 5 – HONG KONG - CHINA
59. CHAN YUET YIN, 10 – HONG KONG - CHINA
60. LEUNG CHUNG KIU MOSES, 4 – HONG KONG – CHINA

61. MONIKA WOLNY, 13 – RYBNIK – POLAND
62. JULIA CHMIEL, 13 – RYBNIK – POLAND
63. OLIWIA POL, 14 – RYBNIK – POLAND
64. JULIA SUCHANSKA, 14 – RYBNIK – POLAND
65. OLIWIA BRZESKA, 18 – RYBNIK – POLAND
66. HELENA DUDA, 17 – RYBNIK – POLAND
67. RADEK OMELCZUK, 11 – TOMASZOW LUBELSKI – POLAND
68. JULIA MIKA, 15 – ZYRARDOW – POLAND
69. DENIS VLASENKO, 14 – KHARKIV – UKRAINE
70. ULIANA SHALYHINA, 11 – KIEV – UKRAINE
71. MATSELIUKH ROKSOLANA, 11 – LVIV – UKRAINE
72. HASAN EGE CIGER, 6 – IZMIR – TURKEY
73. DEFNE CAKIRCI, 7 – KOCAELI – TURKEY
74. BUKET BASOL, 10 – KOCAELI – TURKEY
75. ZEYNEP ELA PARLAK, 9 – KOCAELI – TURKEY
76. ELIF DAISY OKEKAR, 8 – KOCAELI – TURKEY
77. ELIF MUGE IPEK, 13 – KOCAELI – TURKEY
78. HANIFE RUVEYDA USTUNSOY, 11 – KAYSERI – TURKEY
79. AYSE BETUL DEMIR, 9 – KAYSERI – TURKEY
80. AYSEL SERIN SARIKAYA, 9 – KAYSERI – TURKEY

81. BELIZ RENDA, 8 – TRABZON – TURKEY
82. BILAL AKSOY, 20 – TRABZON – TURKEY
83. AKPER UZUN, 17 – TRABZON – TURKEY
84. ALPER UZUN, 17 – TRABZON – TURKEY
85. V. MEGHANA, 13 – HYDERABAD – INDIA
86. K. MADHURI, 16 – HYDERABAD – INDIA
87. A. KEERTHANA, 17 – HYDERABAD – INDIA
88. RIYA DAS, 15 – RAMNAGAR – INDIA
89. DEBNANDINI CHAKRABORTY, 8 – RAMNAGAR – INDIA
90. LUKA GRUM, 14 – LJUBLJANA – SLOVENIA
91. VAL ANZHICH, 9 – LJUBLJANA – SLOVENIA
92. URBAN CHARMAN, 12 – LJUBLJANA – SLOVENIA
93. EMA VALCHEVA, 7 – NOVA ZAGORA – BULGARIA
94. ANNA PETRIKOVA, 8 – PLEVEN – BULGARIA
95. ANA MARIYA KRUSTEVA, 7 – SOFIA – BULGARIA
96. STEFANI ANEVA, 8 – TARGOVISHTE – BULGARIA
97. DARIYA STEFANOVA, 5 – TARGOVISHTE – BULGARIA
98. ANGELOVA PETYA MARIYANOVA, 10 – TARGOVISHTE – BULGARIA
99. BORISLAV TERZIEV, 8 – TARGOVISHTE – BULGARIA
100. KLIO HARI GLERIDIS, 17 – TRGOVISHTE – BULGARIA

101. KLARA SHIMKOVA, 7 – PLZEN – CZECH REPUBLIC
102. LUCIE SYKOROVA, 7 – PLZEN – CZECH REPUBLIC
103. ALZHBETA ZACHOVA, 6 – PISEK – CZECH REPUBLIC
104. AMALIE VANECHKOVA, 10 – PISEK - CZECH REPUBLIC
105. JOLANA KRICKLOVA, 10 – PISEK – CZECH REPUBLIC
106. HUBERLOVA JIRINA, 7 – PLZEN – CZECH REPUBLIC
107. THEODOR MASTNY, 13 – PLZEN – CZECH REPUBLIC
108. FREDERIK INGS, 11 – PILSEN – CZECH REPUBLIC
109. EMMA MCLAUGHLIN, 9 – RICHANY – CZECH REPUBLIC
110. ANDRIJA JOVANOVICH, 9 – BELGRADE – SERBIA
111. VIOLETA SARAI, 12 – HAJDUKOVO – SERBIA
112. KRISTINA STANKOVICH, 12 – KOVACHEVAC – SERBIA
113. BODNAR VALENTINA, 17 – SENTA – SERBIA
114. BODNAR VALENTINA, 17 – SENTA – SERBIA
115. FURSTNER NINA, 13 – SUBOTICA – SERBIA
116. SEPSI DOROTHEA, 15 – SUBOTICA – SERBIA
117. VIVIEN MOLNAR, 5 – SUBOTICA – SERBIA
118. ANAMARIA FEDOROVA, 8 – DOLNY KUBIN – SLOVAKIA
119. ELISHKA LOFAJOVA, 6 – DOLNY KUBIN – SLOVAKIA
120. SIMONA HLADKA, 12 – DOLNY KUBIN – SLOVAKIA

121. RITA DUDOVA, 8 – KEZHMAROK – SLOVAKIA
122. NINKA PACANOVSKA, 11 – KEZHMAROK – SLOVAKIA
123. AMELIA BACHUROVA, 9 – KOSHICE – SLOVAKIA
124. TEREZIA STRAPONOVA, 11 – LIPTOVSKY HRADOK – SLOVAKIA
125. MIA MICAKOVA, 8 – MICHALOVCE – SLOVAKIA
126. JURAJ PIRKOVSKY, 8 – MICHALOVCE - SLOVAKIA
127. KLAUDIA STEKAUFOVA, 7 – SPISHSKA BELA – SLOVAKIA
128. KLAUDIA KANUKOVA, 14 - SPISHSKA BELA – SLOVAKIA
129. EMA KOLUMBEROVA, 7 - SPISHSKA BELA – SLOVAKIA
130. KATARINA ODUMORKOVA, 8 - SPISHSKA BELA – SLOVAKIA
131. EMA BOCHKYOVA, 9 - SPISHSKA BELA – SLOVAKIA
132. ZUZANA PORUBOVICHOVA, 9 - SPISHSKA BELA – SLOVAKIA
133. ANDREJ BOZHEK, 7 - SPISHSKA BELA – SLOVAKIA
134. JOZEF OLEKSHAK, 10 - SPISHSKA BELA – SLOVAKIA
135. ANETA BUDZAKOVA, 7 - SPISHSKA BELA – SLOVAKIA
136. LILIANA KUPSKA, 9 - SPISHSKA BELA – SLOVAKIA
137. PAULINA VARHOLOVA, 9 - SPISHSKA BELA – SLOVAKIA
138. EMMA LAUCHEKOVA, 9 – VRUTKY – SLOVAKIA
139. MAHABADE METHUL JITHSARA, 8 – GOTHATUWA-COLOMBO – SRI LANKA
140. HIRUNETH JAYASINGE, 12 - GOTHATUWA-COLOMBO – SRI LANKA

141. RA GIANA RACHEL PERERA, 8 - GOTHATUWA-COLOMBO – SRI LANKA
142. MATYAS UZDI, 10 – DEBRECEN – HUNGARY
143. MARIA TOTH, 10 – DEBRECEN – HUNGARY
144. ANNA RIPGASSER, 10 – KECSKEMET – HUNGARY
145. PHONNAPHA HANGOEN, 17 – WANGSAPHONG – THAILAND
146. PHONPHANSA GANGJUMPA, 14 – WANGSAPHONG – THAILAND
147. GERDA NOREI KAITE, 15 – SHILALE – LITHUANIA
148. ALINA TENKINA, 13 – PAVLODAR – KAZAKHSTAN
149. HILI BEN OR, 17 – LAPID – ISRAEL
150. JANIFA ABEDIN, 8 – DHAKA – BANGLADESH
151. FARHAN AIAM JAIF, 9 – DHAKA – BANGLADESH
152. BISHAKHA PUSHPITA DAS, 9 – DHAKA – BANGLADESH
153. IVAN KOPRICHANEC, 10 – KOPRIVNICA – CROATIA
154. SVEN MALJAK, 10 – KOPRIVNICA – CROATIA
155. GABRIJELA FILIPOVICH, 17 – RIJEKA – CROATIA
156. HANA HIRING, 17 – RIJEKA – CROATIA
157. CHAN ZI MING, 17 – AYER ITAM – MALAYSIA
158. JEE CI HONG, 15 – AYER ITAM – MALAYSIA
159. TOH YAN AN, 20 – AYER ITAM – MALAYSIA
160. TAN WEI JIAN, 18 – AYER ITAM – MALAYSIA

161. LIM YIN YING, 19 – AYER ITAM – MALAYSIA
162. KHAW YEE XIN, 18 – AYER ITAM – MALAYSIA
163. MIN LE THE, 14 – GEORGETOWN – MALAYSIA
164. TZE ROU RACHEL TAN, 13 – GEORGETOWN – MALAYSIA
165. MARIAM AMER, 10 – DZERZINSK – BELARUS
166. OLJA KRIKALO, 8 – DZERZINSK – BELARUS
167. LUKA RADINOVICH, 18 – CETINJE – MONTE NEGRO
168. DUSHICA TRCETA, 17 – CETINJA – MONTE NEGRO
169. KALINA PETROVSKA, 6 – BITOLA – MACEDONIA
170. MATEJA STEVANOVSKA, 8 – BITOLA - MACEDONIA